UPDATE 0.1 - Adéla ještě nevečeřela

23. listopadu 2012 v 21:49 | Rézi
Tento článek bylo nutné upravit, protože kdysi dávno, když jsem sem film dávala, tak jsem plno informací vynechala, tak jsem se to pokusila napravit.


Originální název: Adéla ještě nevečeřela
Natočeno: Československo 1977
Světová premiéra: ----
Česká premiéra: 1. srpna 1978
Žánr: komedie
Délka: 102 minut
Přístupnost: přístupné
Režie: Oldřich Lipský
Hrají: Michal Dočolomanský - Nick Carter / Matějka, Miloš Kopecký - von Kratzmar,Rudolf Hrušínský - komisař Ledvina, Ladislav Pešek - profesor Boček, Naďa Konvalinková - Květuška, Václav Lohniský - Kratzmarův komorník, Květa Fialová - hraběnka Thunová, Olga Schoberová - Karin, Martin Růžek - baron Kaunitz, Karel Effa - špeh,...
Obsah filmu: Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si zdejší policie neví rady. Je vyzbrojen geniálním mozkem a nejnovějšími převratnými vynálezy, cestou z New Yorku hravě zvádl češtinu. Na místě, zejména v malebných hospůdkách nad orosenou sklenicí, ovšem zjišťuje, že v Čechách všechno chodí trochu jinak než v Americe. Podaří se mu překazit ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar a zachránit květ nevinnosti líbezné Květušky? Parodii na laciné sešitové detektivky natočil v roce 1977 Oldřich Lipský podle námětu a scénáře Jiřího Brdečky (v té době spolu měli na kontě už několik filmů, zejména nedostižného Limonádového Joea). Při realizaci snímku se sešla celá řada význačných osobností. I do malých rolí obsadil režisér slavné herce, působivé kostýmy navrhl Theodor Pištěk, výtvarnou spoluprací a animací přispěl Jan Švankmajer, hudbu složil Luboš Fišer. Výsledkem je nestárnoucí komedie, kterou je možno vidět opakovaně, neboť se při ní vždy znovu spolehlivě pobavíte.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama