A

Ať žije nebožtík

21. července 2011 v 10:19 | Rézi


Originální název: Ať žije nebožtík
Natočeno: ČSR 1935
Světová premiéra: ----
Česká premiéra: 8. února 1935
Žánr: komedie
Délka: 85 minut
Přistupnost: přístupné
Režie: Martin Frič
Hrají: Hugo Haas - Petr Suk, Adina Mandlová - Alice Machová, Karel Hašler - Kornel, Václav Trégl - Baltazar, František Kreuzmann - dr. Liška,...
Obsah filmu: Bohatý a nemocný muž, Petr Kornel, není spokojen se způsobem života svého flámujícího synovce. Přestane ho finančně podporovat a požádá ho, aby si změnil jméno. Své ošetřovatelce Alici věnuje Kornel z vděčnosti vysoký finanční obnos s podmínkou, že se provdá. Petr Suk, jak se nyní synovec jmenuje, navštíví lékaře. V čekárně si vymění omylem s jiným pacientem rentgenový snímek. Na jeho základě se vzápětí dozví, že je těžce nemocen a že mu zbývá jediný den života. Mladý muž proto vše prodá a vyrazí na poslední flám. V opilosti se připlete k malé dopravní nehodě a je odvezen do nemocnice. Tam ho jako umírajícího požádá ošetřovatelka, aby učinil dobrý skutek a oženil se s její kolegyní, která tak získá peníze. Petr souhlasí a aniž ví, s kým se oženil, uteče ráno domů. Omyl se snímky se vysvětlí a Petr, který je zdráv, ale zcela zruinován, se vydá ke strýci požádat o půjčku. V jeho letním sídle potká Alici a zamiluje se do ní. Aby si ji mohl vzít, musí se nejprve rozvést. Alice dříve než on zjistí, že jsou vlastně manželé, a rozvod odmítne. Když se vše vysvětlí, strýc synovci odpustí a Petr může konečně užívat štěstí se svou manželkou Alicí.
Moje hodnocení filmu: V tomto filmu jsem poprvé viděla hrát Huga Haase, kterému se povedlo mě okouzlit po téměř pěti minutách. Tato role mu skvěle sedla. Text mu šel skvěle do pusy, a aby taky ne, když se podílel s Martinem Fričem na scénáři. Jako jeho partnerka se ve filmu objevila Adina Mandlová, která zde je v trochu jiné roli než jsme u ní zvyklí. Abych byla upřímná, tak mi to k ní moc nesedělo, možná to bylo tím, že když se objeví Hugo Haas na place, tak zastíný všechny ostatní herce. Film se mi moc líbil, proto mé hodnocení je 85%.

Australie

8. května 2009 v 19:40 | Rézi
OBSAH:
Anglická aristokratka Lady Sarah Ashley (Nicole Kidman) žije svůj život v prostředí povrchní dokonalosti. Manželství bez lásky a dětí ji připravilo o víru ve vše, co kdy mělo smysl. Její tvrdohlavost ji dohání k cestě na druhý konec světa: z Londýna odjíždí do zastrčeného Darwinu uprostřed Austrálie. Tady chce konečně usvědčit svého muže, o kterém je přesvědčena, že ji podvádí. Záminkou pro její cestu se stává záchrana velké farmy Faraway Downs, kterou v Austrálii zdědila a která je na pokraji bankrotu...
Žánr:
drama

Délka:
170 minut

Česká premiéra:
25. prosince 2008

Přístupnost:
12 let

Hrají:
Hugh Jackman - Honák, Nicole Kidman - Sarah Ashley, David Wenham - Neil Fletcher

Galerie:

Ať žijí duchové!

24. května 2008 v 10:01 | Terčík

Originální název: Ať žijí duchové!
Natočeno: Československo 1977
Světová premiéra: ----
Česká premiéra: 1. listopadu 1977
Žánr: pohádka, komedie, rodinný
Délka: 86 minut
Přístupnost: přístupné
Režie: Oldřich Lipský
Hrají: Dana Vávrová - Leontýnka, Jiří Sovák - rytíř Brtník, Lubomír Lipský - Jouza, Vlastimil Brodský - ředitel školy, Josef Bek - hajný, Věra Tichánková - Pilátová, Jiří Procházka - Jenda Dlouhý, Tomáš Holý - Vendelín, ...
Obsah filmu: Hrdiny veselé dětské hudební komedie jsou chlapci a děvčata, kteří vytáhnou do boje proti některým dospělým ze své obce, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. Za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcerky Leontýnky obývajících zchátralý objekt, a mnoha trpaslíků, které rytíř přivolal, se jim podaří dosáhnout cíle - hrad je opraven a předán do péče dětí.
Moje hodnocení filmu: Hezký dětský film, který mě nikdy příliš nefascinoval. I když děti zpívají a hrají pěkně. Jouza v podání Lubomíra Lipské také nemá chybu. Písničky od dvojice Svěrák a Uhlíř jsem jako malá ráda poslouchala. Ale tento film si mě nezískal. Vím, že hodnocení jsou většinou vyšší, ale já nemohu dát více. Mé hodnocení je 70%.


Adéla ještě nevečeřela

1. března 2008 v 16:49 | Terčík


Originální název: Adéla ještě nevečeřela
Natočeno: Československo 1977
Světová premiéra: ----
Česká premiéra: 1. srpna 1978
Žánr: komedie
Délka: 102 minut
Přístupnost: přístupné
Režie: Oldřich Lipský
Hrají: Michal Dočolomanský - Nick Carter / Matějka, Miloš Kopecký - von Kratzmar,Rudolf Hrušínský - komisař Ledvina, Ladislav Pešek - profesor Boček, Naďa Konvalinková - Květuška, Václav Lohniský - Kratzmarův komorník, Květa Fialová - hraběnka Thunová, Olga Schoberová - Karin, Martin Růžek - baron Kaunitz, Karel Effa - špeh,...
Obsah filmu: Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si zdejší policie neví rady. Je vyzbrojen geniálním mozkem a nejnovějšími převratnými vynálezy, cestou z New Yorku hravě zvádl češtinu. Na místě, zejména v malebných hospůdkách nad orosenou sklenicí, ovšem zjišťuje, že v Čechách všechno chodí trochu jinak než v Americe. Podaří se mu překazit ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar a zachránit květ nevinnosti líbezné Květušky? Parodii na laciné sešitové detektivky natočil v roce 1977 Oldřich Lipský podle námětu a scénáře Jiřího Brdečky (v té době spolu měli na kontě už několik filmů, zejména nedostižného Limonádového Joea). Při realizaci snímku se sešla celá řada význačných osobností. I do malých rolí obsadil režisér slavné herce, působivé kostýmy navrhl Theodor Pištěk, výtvarnou spoluprací a animací přispěl Jan Švankmajer, hudbu složil Luboš Fišer. Výsledkem je nestárnoucí komedie, kterou je možno vidět opakovaně, neboť se při ní vždy znovu spolehlivě pobavíte.
Moje hodnocení filmu: Tento film patří k mým oblíbeným. Jistě mi dáte za pravdu, že se nese stejný duchem jako Tajemství hradu v Karpatech. Jedná se o parodii na detektivní příběhy. Michal Dočolomanský, coby vyšetřující detektiv Nick Carter je ve své roli nepřekonatelný. Stejně jako jeho český kolega v podání Rudolfa Hrušinského. A co by byl film bez úžasného Miloše Kopeckého? - Pro mě tato "představa nepředstavitelná". Film dokáže skvěle pobavit, ať je to procházka vyšetřovatelů po českých pivnicích (nesmím zapomenout na úžasnou Plzeň, která svoji kvalitu potvrzuje i v dnešní době) či prolézání "podzemí" pod Prahou. Film rozhodně doporučuji všem co se chtějí pobavit a ocení úžasnou parodii. Mé hodnocení 85%.

 
 

Reklama