Novinky

Zlaté glóby 2013 - Nominace

13. prosince 2012 v 21:19 | Rézi
Byly vyhlášeny nominace na Zlaté glóby za rok 2012. Nejvíce nominací si odnesl Spilbergův Lincoln. Zlaté glóby budou vyhlášeny 13. ledna, což jsou dva dny před nominací na Oscary.

Lucasfilm už patří Disney

6. listopadu 2012 v 19:29 | Rézi
Pro fanoušky Hvězdných válek tato zpráva nebyla přijata s velkým nadšením. Zvlášť když studio Disney vyrukovalo s tím, že se můžeme "těšit" na Hvězdné války VII. v roce 2015. Celkově se ovšem bude jednat o trilogii. George Lucas příslíbil účast jako kreativní konzultant. Osobně si myslím, že to není dobrý tah. Já sama se považuji za velkého fanouška Hvězdných válek a upřímně si myslím, že bohatě stačí těch šest dílů, co bylo natočeno. Ale bohužel v tomto případě rozhoduje spíše finanční stránka.

Depp, Nolan a Pfister

29. října 2012 v 16:59 | Rézi
Myslím, že režiséra Christophera Nolana není třeba představovat (trilogie o Batmanovi, Počátek). Nolan jako režisér má velmi dobré postavení, jak u diváky, tak i u filmových kritiků. Proto jistě nikoho nepřekvapí, že o Nolanovi se teď mnoho diskutuje, protože nikdo neví, jaký bude jeho další projekt. S jménem Christipher Nolan bývá spojován nový snímek s titulem "Transcendence". Vše ovšem nasvědčuje tomu, že u tohoto projektu bude zastávat "pouze" pozici producentskou. Režii by v tomto snímku měl mít "pod patronátem" Nolanův dvorní kameraman Wally Pfister. A to ještě není vše. Do tohoto nového sci-fi projektu by rádi oba pánové obsadili Johnnyho Deppa. Bohužel se zatím jedná o nepotvrzené informace, tak si budeme muset počkat, zde budou nakonec potvrzeny.
© 2011 - FilmDistrict

Fanoušci Marvela těšte se na Ant-Mana

23. října 2012 v 17:59 | Rézi
Tato zpráva velmi potěšila všechny fanoušky Marvela. Byl slíben film Ant-Man v režii Edgara Wrighta. To však sebou nese i jisté zápory a tím je vytíženost Wrighta, který v současné době natáčí The World's End. Přípravy Ant-Mana jsou zatím v začátcích. Tím se dostávám k té horší částí a to je, že premiéra byla stanovena až na 6. listopad 2015. Což jistě pro fanoušky není zrovna dobrá zpráva, ale naproti tomu se mohou dříve těšit na dalšího své oblíbené superhrdiny (Iron Mana, Thora, Captaina America a mnohé další).

Oscary bude moderovat Seth MacFarlane

4. října 2012 v 19:39 | Rézi
Noví producenti zvolili jako moderátora únorových Oscarů režiséra a komika Setha MacFarlanea. Seth MacFarlane Oscary ještě nemoderoval, takže to bude jeho premiéra. Pro americké diváky je známý jako tvůrce seriálu Griffinovi, kde také nadaboval jednu z postav - malé batole. Jako režisér se proslavil svým novým snímkem Méďa.
Oscary v minulém roce moderoval Billy Crystal, ročník před ním Anne Hathaway a James Franco, v roce 2010 Steve Martin a Alec Baldwin a samozřejmě nesmím zapomenout na ročník před nimi, kdy jako moderátor slavil velký úspěch Hugh Jackman.
Photo © by Kevin Mazur

Remake slavné Angeliky

29. září 2012 v 21:09 | Rézi
Chystá se remake slavné seriie ze 60. let o Angelice, kterou jistě dobře znáte. Nový film opět mají "pod taktovkou" Francouzi, ale i i filmaři z jiných států se budou na filmu podílet. Hlavní roli, tedy Angeliky, ztvární Nora Arnezeder a hraběta Peyraca si zahraje Gérard Lanvin. Premiéra filmu by měla být v roce 2014. Pro Čechy má tento film, ale také velký význam. Hlavně kvůli tomu, že se část filmu bude natáčet v naší České Republice - přesněji v Telči, v Praze, v Kroměříži a na Pernštejně.
Photo © Compagnie Industrielle et Commerciale Cinématographique

Alice Nellis točí Revival

23. září 2012 v 20:09 | Rézi
Režisérka Alice Nellis se rozhodla natočit hudební tragikomedii o čtyřech přátelích, jenž v dřívějších letech vystupovali jako rocková kapela. V roli čtyř hlavních interpretů se můžete těšit na Bolka Polívku, Miroslava Krobota, Karla Heřmánka a Mariána Geišberga. Ve vedlejších rolí se objeví Vojtěch Dyk, Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková, Lucie Žáčková, Jana Hubinská a další. V závěru této krátké zprávy vám přidávám ještě obsah. Oficilání text distributora - Film Revival vypráví příběh čtyř muzikantů, jejichž rocková skupina SMOKE se za nejasných okolností rozpadla v roce 1972, a kteří se - každý z jiných důvodů - rozhodli pokusit o její velkolepý comeback. Důvody jsou nejrůznější - peníze, touha po ztracené slávě, touha pomoci kamarádovi, ale také strach z nemohoucnosti, nemoci a smrti. Ale ať už jsou původní pohnutky jakékoliv, tito stárnoucí muži znovu začínají hrát a spolu s tím, jak si znovu začínají užívat hudby, kamarádství a života na pódiu (a za ním), mění se i jejich plány a ambice. A nakonec se změní i oni sami. A také se konečně podaří rozluštit jedno velké tajemství - proč se vlastně skupina v roce 1972 rozpadla.
Photo © Bontonfilm

Ve stínu usiluje o oscarovou nominaci

19. září 2012 v 23:19 | Rézi
V předchozím článku jsem vás informovala, že není tak úplně jisté, zda Češi pošlou za naší zemi na Oscara snímek Ve stínu. 14. září padl verdikt a film Ve stínu byl českými akademiky vybrán, aby se utkal s ostatními zahraničními snímky o oscarovou nominaci v kategorii Nejlepší neanglicky mluvící film. Akademici vybírali ze 48 českých filmů. Jako velcí favoriti, kteří neuspěli, byly filmy jako Poupata, Rodina je základ států či Čtyři slunce. Diváci se oscarové nominace dozví 15. ledna 2013 a slavnostní vyhlášení proběhne 24. února 2013.
Photo © Falcon

Hřebejk točí Líbánky

16. září 2012 v 16:39 | Rézi
Jan Hřebejk se svým novým filmem Svatá čtveřice příliš u diváků a ani kritiků neobstál. Přesto však na konci srpna začal točit nový film s názvem Líbánky. Film bude vyprávět o novomanželech, pro které však svatba nebyla premiérou. Obě hlavní postavy již jiným manželstvím prošli a odnesli si z něj jisté "šrámy".
V hlavních rolích se můžete těšit na Aňu Geislerovou a Stanislava Majera. Ve vedlejších rolích by se měli objevit Kristýna Nováková-Fuitová, Jiří Černý, Jiří Šesták či David Máj. Premiéra filmu je plánovaná na podzim příštího roku.
© Photos by Produkce Radim Procházka s.r.o.

Získá film Ve stínu oscarovou nominaci?

7. září 2012 v 18:39 | Rézi
Pozornost diváků se teď v září obrací k novému snímku režiséra Davida Ondříčka Ve stínu. Film se odehrává v 50. letech minulého století. Sám režisér by se s tímto snímkem rád u Oscara ucházel, ale stěžuje to fakt, že film má premiéru 13. září a nominace musí být podána do 14. září. Kvůli tomu se film nedostal ani na Berlínský festival.
Ve filmu se můžete těšit v hlavní roli na Ivana Trojana a německého herce Sebastiana Kocha, který si zahrál v oscarovém snímku Život těch druhých.
Jak to nakonec vše dopadne si musíme počkat. Čeští diváci však mají možnost 13. září v kině sami zhodnotit film s jeho klady a zápory.
Photos © Falcon

Hobit bude rozdělen na tři části

2. září 2012 v 18:30 | Rézi
V dřívějším článku jsem vás informovala o tom, že Peter Jackson by rád připrovavané dvě části Hobita rozdělil na tři. Více najdete zde. Filmová studia, která se na Hobitovi podílela, oznámila, že se diváci mohou těšit na tři díly. Pro fanoušky je teď asi nejdůležitější, kdy proběhnou premiéry filmů.
Američtí fanoušci se na první část nazvanou Hobit: Neočekávaná cesta mohou těšit 14. prosince 2012. Premiéra druhého dílu The Hobbit: The Desolation of Smaug (uvádím záměrně originální název, jelikož oficiální překlad filmu ještě nebyl stanoven) bude 13. prosince 2013 v Americe. A konečně třetí část Hobit: Cesta tam a zase zpátky bude v létě, přesněji 18. července 2014 pro americké diváky. České premiéry zatím ještě nebyly oficiálně stanoveny.
© 2012 Warner Bros. Entertainment Inc. and Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. - Photo by James Fisher

Diváci budou mít možnost shlédnout kultovní film Cesta na Měsíc

28. srpna 2012 v 20:59 | Rézi
Je to přesně 110, kdy Géorgese Méliese uvedl svůj snímek Cesta na Měsíc. Tento krátkometrážní film byl nedávno objeven. Avšak trvalo několik let než se ho podařilo znovu obnovit, jelikož byl dosti poničený. Cesta na měsíc má stopáž 16 minut. Diváci budou mít možnost film sledovat v barevném provedení a ozvučený. Divákům bude k tomuto filmu ještě puštěn dokument o tvůrci Géorgeseovi Méliese, o samotném filmu a filmovém řemeslu. V dokumentu se objeví Tom Hanks, Tim Burton, Jean-Pierre Jeunet, Michel Gondry, Michel Hazanavicius a další.

Lars von Trier: "Erotika ve filmu musí být skutečná."

25. srpna 2012 v 19:29 | Rézi
Je pravda, že von Trier patří mezi kontroverzní režiséry, a že my diváci jsem s každým jeho projektem překvapeni, čím novým zase přijde. Tentokrát von Trier oznámil, že chce, aby erotika v jeho novém filmu The Nymphomaniac na place opravdu proběhla. Aby to bylo skutečné. Divák sám nic neuvidí, protože záběry budou rozostřené.
Shia LaBeouf přiznal, že ho to trochu děsí. Naproti tomu Stellan Skarsgård přiznal, že když mu von Trier roli nabízel, tak ho varoval, že to bude pornofilm. Mimo tyto herce si ve filmu ještě zahrají Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg, Nicole Kidman a další.

Tim Robbins o listopadu 1989

19. srpna 2012 v 18:39 | Rézi
Herec a režisér Tim Robbins se rozhodl natočit film s názvem Wenceslas Square (Václavské náměstí), který se bude odehrávat v době Sametové revoluce. Příběh, který se režisér rozhodl natočit vychází z povídky Arthura Phillipse ze sborníku Divoký východ. Děj příběhu vypráví o agantovi CIA, na kterého je nasazen agent StB. Ano, čtete správně. "Nevím" proč, ale k tomuto filmu nemám příliš velkou důvěru, ale není hezké dělat hned závěry, tak třeba budu mile překvapena. Obsazení filmu zatím Tim Robbins tají.
Photo © Warner Bros. Pictures

Hugh Jackman jako právník

15. srpna 2012 v 19:49 | Rézi
Omlouvám se, že sem dávám článek z mého druhého blogu, ale přeci jenom to sem také patří. Doufám, že se jedná o pravdivou informaci, ale zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno.
Objevila se informace, že Hugh Jackman by se mohl objevit v nově chystaném snímku, i přes svůj nabytý program. Mělo by se jednat o film s názevm Orders to Kill v režii Lee Danielse. Jackman by si měl zahrát právníka Williama Peppera, jenž bude obhajovat vraha Martina Luthera Kinga Jr. Scénář k tomuto filmu napíše Hanna Weg podle předlohy knihy, jenž napsal Williame Peppera.

Návrat Belmonda na filmové plátno

13. srpna 2012 v 22:09 | Rézi
Jean-Paul Belmondo v roce 2001 utrpěl mozkovou mrtvici a několik dní byl v kritické stavu. Od té doby se s ním můžeme ve filmu setkat jen zřídka. Belmondo, však ukázal již v roce 2002, že je plný síly, když se oženil se svou přítelkyní a v roce 2003 se jim narodila dcera. V roce 2008 si zahrál hlavní roli ve filmu Muž a jeho pes. Nyní ve svých 79 letech se chystá natočit novou gangsterskou komedii Nešikovní bandité, kterou bude režírovat Claude Lelouch. Tato role byla Belmonodovi "psána na tělo".
© 2008 Coach14

V Británii vybrali jako nejlepší film Vertigo

8. srpna 2012 v 19:39 | Rézi
Z celého světa se sjeli filmoví kritici do Británie, aby vybrali nejlepší film všech dob. Vše je pod organizací Britského filmového institutu. Tato cena bývá vyhlašována jednou za deset let. Ve výsledku to dopadlo tak, že byl vybrán velmi úspěšný snímek Vertigo (1958) režiséra Alfreda Hitchcocka. (v celém článku najdete deset nejlepších filmů podle kritiků).
© 1958 - Paramount Pictures

Hobit 1. Hobit 2. Hobit 3?

2. srpna 2012 v 20:59 | Rézi
Vypadá to, že si fanoušci příběhů o "Prstenu" přijdou na své. Režisér Peter Jackson naznačil studiu Warner Bros., že by rád natočeného Hobita rozdělil do tří částí, namísto dvou, jak bylo původně planováno. Studio je tímto nápadem nadšeno. Rozhodnutí Petera Jacksona není nic nečekeného, za prvé má natočeno velké množství materiálu a za druhé je šance, že film vydělá mnohem více peněz. Já jakožto fanoušek těchto fantasy příběhů, bych rohodně uvítala rozdělení na tři díly/části. Jelikož už po dvou hodinách jsem v kině značně přesezená (ale když film perfektní, tak to nevadí) a zase zkrácení filmu by mi bylo líto, musela bych čekat na DVD, abych se podívala na prodlouženou verzi. I když film bude rozdělen do tří částí, tak počítám s tím, že nebude možné všechny "důležité scény" do filmu dát. Pokud se nepletu, tak ještě nepadlo poslední slovo, ale podle mých informací Peter Jackson už diskutuje s herci (mají smlouvu pouze na dva filmy).
© 2012 Warner Bros. Entertainment Inc. and Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. - Photo by James Fisher

Will Smith jako režisér, ale i jako herec

30. července 2012 v 18:50 | Rézi
Teď se ve "světě filmu" rozmohla taková móda, že herci se "pletou" do řemesla režisérům. Na tam samozřejmě není nic špatného, pokud je jejich práce odvedena správně. Takže není divu, že se po této dráze rozhodl jít i herec Will Smith. Jako svůj filmový debut si vybral biblické téma o dvou bratřích - "Kain a Ábel". Ale Will Smith je hlavně herec, takže vás jistě nepřekvapí, že by si měl i v tomto snímku zahrát hlavní roli a to Kaina, jenž zabije svého bratra.

Do Prahy míří Oscarem oceněný Gabriel Yared

22. července 2012 v 16:19 | Rézi
V listopadu tohoto roku do Prahy zavítá Gabriel Yared, jenž získal Oscara za hudbu k filmu Anglický pacient. V Praze se bude konat benefiční koncert pořádaný organizací For Help (minulý výtěžek putoval na výzkum léčby rakoviny), na kterém zazní, mimo jiné, hudba Gabriela Yareda například z filmů Anglický pacient či Talentovaný pan Ripley. Autor sám zasedne ke klavíru, bude doprovázen svými sólisty a Filharmoniky hlavního města Prahy.
 
 

Reklama