TOP

Reklamy - TOP 3

29. července 2011 v 15:19 | Rézi
Reklamy jsou na každém rohu, kam se podíváme. Většina lidí je v lásce nemá, ale i přesto, že se jim snažíme vyhýbat, tak nás ovlivňují, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Reklamu najdeme opravdu téměř ve všech mediích - v novinách, v televizi, v kině, v rozhlase,... Reklamy mají různou délku trvání od pěti sekund do deseti minut (jen odhad). Těmi desetiminutovými reklamami myslím různé teleshoppingy, které se mi zdají vždy nekonečné, hlavně tato jejich oblíbená hláška: "Pokud jste přišli k televizi právě teď..." - Většinu lidí tyto reklamy otravují, ale všichni je znají. V reklamě jde totiž o jedinou věc, a to zaujmout. Pro nás jsou asi nejvíce známé reklamy z televize. Sama za sebe mohu říci, že se některým povedlo upoutat mojí pozornost. Ovšem málokdy jsou natočeny kvalitní reklamy. Více a více se točí "hloupé" reklamy, které si bohužel pamatujeme někdy lépe než ty nápadité.

Z televize dále známe z různých pořadů zkratku PP, neboli skrytou reklamu, která se teď v pořadech začala objevovat oproti minulosti častěji.

Jelikož je tento blog zaměřen na filmy, tak se nesmím zapomenout zmínit o reklamě v kině. Pojmem "reklama v kině" mám na mysli trailery (vím, i v kině se objevují obyčejné reklamy z televize, ale o těch se teď zmiňovat nebudu). Většinou po shlédnutí "plus mínus" pěti trailerů před filmem nás minimálně jeden zaujme a to nemusíme být žádný filmový fanda. A tak se v mnoha případech stane, že této reklamě podlehneme a na film se vypravíme a opět nás něco zaujme a tak to jde dál a dál.

V závěru bych se ještě zmínila o reklamě na blogu. To může být opět myšleno z mnoha různých pohledů. Na tento blog vkládám různé informace o filmech a třeba někoho nějaký film zaujme a podívá se na něj, tím by se dalo říci, že dělám také jistý druh reklamy/propagace (škoda jen, že mi za to nikdo nezaplatí :-D). Ale to je vlastně na všech stránkách a blozích, většina článků by se dala brát jako reklama. Už to, že zveřejňujeme články děláme reklamu sami sobě, někdy je ta reklama špatná (ale i naprosto hloupé stránky mají velkou návštěvnost), a někdy naopak výborná.

Začátek - TOP 3

22. července 2011 v 17:59 | Rézi
Tak toto téma je snad ještě horší než to předchozí, ale i tak se pokusím něco "vyplodit". Pokusím se nejdříve termín "začátek" definovat. Jedná se o počáteční úsek jistého trvání/místa, které má předpokládaný koncem. Ne nadarmo se říká, že něco starého končí, aby něco nového mohlo začít. V tomto smyslu je to myšleno s jistou dávkou optimismu. Dalo by se to i považovat za chlácholivou větu. Když jsem zklamaní, že něco krásného končí, tak právě s touto dávkou optimismu je nám řečeno, že nemáme být smutní z konce, který přichází, protože hned za tím koncem přichází úplně nový záčátek. Může to být myšleno ve smyslu nového života, ale také v jednotlivých úsecích našeho pozemského života, kde stále něco nového začíná a něco končí.
V negativním smyslu by začátek mohlo předznamenávat tato velice známá věta: "Každý začátek je těžký." - Například nová práce, i když budeme mít absolvovanou příslušnou školu k vykonávaní této práce a například absolvujeme všechna možná školení, bude ve většině případů pro nás na záčátku ta práce těžká, protože nám bude chybět zkušenost. Určitě vás napadne mnohem více příkladů, kdy tato "magická" věta platí.

Duchové - TOP 3

12. července 2011 v 12:29 | Rézi
Slovo "duch" je jednoduchý pojem, i malé děti vědí, co tento slovní útvar znamená. Ale když jsme si sama sobě položila otázka, co to vůbec duch (či duchové) je, dalo by se říci, že jsem byla mírně na "vážkách". Co si pod tím vůbec mám představit?
Zeptat se malého dítě, jeho odpověď by zněla asi takto: "Že je to průhledné, většinou vznášející se stvoření (známe například z animovaných filmů) či neviditelná osoba/věc, s které má dotičný strach." Zní to dětinsky, viďte. Dospělí člověk většinou na duchy nevěří. Malé dítě se jich bojí, to větší se je zas snaží vyvolat a pro dospělého se vytvoří tato otázka: "Jsou duchové, či ne?"
Ani na tuhle otázku neni snadné odpovědět. Troufám si říct, že většina dospělích asi nevěří, že by se mu po bytě proháněl nějaky nadpřirozený duch v prostěradle a dělal "bubu". Ale nemůžou být duchové v širokém slova smyslu něco, čeho se člověk nejvíce bojí. Ten jeho starch může být úplně z obyčejné věci. Ovšem, jak jsem psala, je to myšleno v širokém slova smyslu. Možná jste si při čtení předchozího textu vzpomněli na bubáky z Harryho Pottera, které mění podobu na věc/člověka, které se bojí a oslabuje nás. (To víte, hned jak vyšel u nás první díl Harryho Pottera, tak jsem ho četla, takže v této věci mohu být ovlivněná :-))
Filmový průmysl nám přinesl řadu hororů a stále je tento žánr oblíbený u diváků. Je jistě pravdou, že lidi se rádi bojí, ovšem u některých mladších ročníků (určitě víte, koho mám na mysli), kteří horory "rádi" sledují, jde o jistý typ "frajeřinky". Já osobně horory v lásce nemám, já se při nich opravdu bojím. Novodobých hororů, které se natáčejí teď jsem viděla opravdu málo. Na jejich spočítání by mi stačili prsty na rukou. V této souvislosti nemůžu zapomenout zmínit slavného režiséra hororů Alfreda Hitcock (Psycho, Ptáci). Na konec této úvahy přidávám jeho citát: "Není nic krásnějšího než děsit lidi za peníze."

Druhá tvář - TOP 3

10. července 2011 v 14:39 | Rézi
Pod těmito dvěmi slovy si člověk může představit opravdu cokoliv. Když se nad tím zamyslím, tak téměř každý člověk nemá pouze jednu tvář. Známe spoustu lidí, ale chováme se před každým naprosto stejně? - Řekla bych, že NE. Někteří se snaží ostatním podlézat nebo hrát si na něco jiného, co nejsou. Může to často být i v dobrém smyslu, že nechceme nikomu ublížit atd. I pod tím se dá představit, že člověk nastavuje druhou tvář, ale těžko se určuje, která je ta pravá.

Druhá tvář se dá dále chápat také v jejím pravém významu - každý člověk má dvě tvář. Já například mám na levé tváři ďolíček, proto bych mohla říci, že na mé druhé tváři není žádný ďolíček. Vím, muže to znít infantilně (a možná až "debilně"), ale je to tak.
Další, co mě v této souvislosti napadá, je to, že když nám někdo ublíží, tak se mu to nemáme snažit oplatit, ale máme nastavit druhou tvář.
A nakonec, teď už více v souvislosti s filmem, by druhá tvář mohla znamenat změnu identity. Můžeto být svévolné či v jiných případech si někdo identitu musí změnit například kvůli ohrožení smrti. Dále může žít dvojí život, být superhrdina.

Nejlepší herečky - TOP 10

8. prosince 2009 v 17:10 | Rézi
Konečně jsem se dostala k tomu, abych jsem dala další vyhodnocení dotazníku, ve kterém jsem se vás ptala, kdo je podle vás nejlepší herečka.
Přiblížím vám 10 nejlepších herečak, které jste si zvolili vy sami.
Kdyby to bylo pouze na mně, tak by pořádí bylo zcela určitě jiné až na nějaké výjimky a některé herečky by se v mém žebříčku určitě neobjevily...
Zde je žebříček Deseti nejlepších HEREČEK:

Nejlepší filmy - TOP 10

9. srpna 2009 v 18:40 | Rézi
Jistě si všichni vzpomínáte, jak jsem dala sem dotazník O nejlepší film. Konečně jsem se dostala k tomu, abych vaše hlasy sečetla a dala sem vyhodnocení. Přiblížím vám 10 nejlepších filmů, které jste si zvolili vy sami. Určitě někteří nebudou souhlasit s pořádím jednotlivých filmů ( já bych některé, také do TOP 10 nedala), ale nelze se zavděčit všem. Některé filmy měli stejně hlasů, tak máme některá místo nerozhodná.
Zde je žebříček deseti nejlepčích filmů:
 
 

Reklama